۱۰اردیبهشت/۰۱

برگزاری کارگاه آموزشی دوشنبه ها با محیط زیست در دزفول

 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول از آموزش مربیان مقطع پیش دبستانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، در راستای برگزاری سلسله مباحث آموزشی دوشنبه ها با محیط زیست، کارگاه آموزشی با عنوان آلودگی صوتی و صدای نامناسب برای جامعه مخاطب مربیان مقطع پیش دبستانی اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول برگزار شد.

مسعود نوری پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در اینباره تصریح کرد، برگزاری کارگاه هایی از این دست در واقع نخستین گام آموزش حفاظت از محیط زیست به نسل های آینده و ایجاد حس مسئولیت اجتماعی در نو آموزان می باشد.
گفتنیست در این کارگاه آموزشی که توسط سرکار خانم انیسه کاظمی نژاد کارشناس مسئول اداره حفاظت محیط زیست دزفول برگزار گردید به مباحثی از جمله تعریف آلودگی صوتی، منابع انتشار، راه های مقابله و کنترل، پیامدهای منفی و آثار ناشی آلودگی صوتی بر انسان و محیط زیست و انتظارات سازمانی در تحقق اهداف محیط زیستی و سایر موارد پرداخته شد.

۱۰اردیبهشت/۰۱

برگزاری آیین درختکاری به مناسبت روز زمین پاک در دزفول

 

پرسنل اداره حفاظت محیط زیست دزفول روز زمین پاک را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی زمین پاک، ریاست و پرسنل این اداره  در اقدامی نمادین و فرهنگ ساز نسبت به خاکریزی و تسطیح، زیبا سازی منظر اداری و غرس تعدادی نهال نمودند.
مسعود نوری پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در اینباره گفت؛ درختان بعنوان ریه های زمین و از مهمترین عوامل دوام و بقای این کره خاکی نقش بسیار مهمی در حفظ و پاکی آن داشته، لیکن درجهت ارج نهادن به روز جهانی زمین پاک شایسته است که همشهریان گرامی نسبت به کاهش تولید پسماند و هرگونه عوامل آلاینده زمین اهتمام ویژه ای نمایند.

۰۵اردیبهشت/۰۱

گرامیداشت روز زمین پاک در شهرستان دزفول

امام جمعه شهرستان دزفول روز زمین پاک را حائز اهمیت دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، مقارن با روز جهانی زمین پاک و برپایی آیین عبادی سیاسی نماز جمعه، امام جمعه این شهرستان در خطبه های پیش از نماز ضمن بر شمردن اهمیت روز جهانی زمین پاک، مسئولین شهرستان را به حل معضل پارک جنگلی لاله و دغدغه مندی پیش آمده برای دوستداران محیط زیست در این زمینه دعوت نمود.
مسعود نوری پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول ضمن تقدیر از توجه امام جمعه محترم شهرستان در این خصوص اذعان داشت، رفع معضلات و چالش های محیط زیستی جز به همت و همراهی کلیه آحاد جامعه امکان پذیر نبوده و برای داشتن زمینی پاک، تولید کمتر پسماند مهمترین راهکار عملی در این زمینه خواهد بود.
شایان ذکر است در پایان مراسم نماز جمعه این هفته باحضور فرماندار ویژه شهرستان، امام جمعه، پرسنل اداره محیط زیست و جمعی دیگر از مسئولین شهری مراسم کاشت نهال در مصلی برگزار شد.

۰۵اردیبهشت/۰۱

یک ساعت با محیطبانان ایستگاه محیطبانی قلعه شاداب دزفول

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول از برگزاری دوره آموزشی یک ساعت محیطبان در بخش شهیون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، پیرو برنامه های آموزشی روز جهانی زمین پاک در این شهرستان، محیطبانان ایستگاه محیطبانی قلعه شاداب با حضور در مدرسه ابتدایی حمزه بخش شهیون این شهرستان برنامه آموزشی یک ساعت با محیطبان را اجرا نمودند. مسعود نوری پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در اینباره گفت، ایام مزین به عنواین محیط زیستی فرصتی مغتنم در جهت یادآوری و فرهنگ سازی بوده که حضور در مدارس بعنوان مراکز تجمع و پذیرنده مباحث آموزشی می تواند جامعه مخاطب فراوانی را در بر گیرد. گفتنیست در این دوره آموزشی که توسط مسئول ایستگاه محیطبانی قلعه شاداب حجت اله غفاری مقدم و محیطبان حسن بهداروند برگزار گردید به شرح کلیات و مبانی محیط زیست و راه های پیشگیری و حفاظت از آن در برابر تخریب اشاره گردید.