۰۶مرداد/۰۰

پاکسازی بستر رودخانه دز در دزفول

غواصان دزفول در اقدامی نمادین بستر رودخانه دز را پاکسازی نمودند.
به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، باحضور معاون عمرانی فرمانداری ویژه، و روسای ادارات محیط زیست، هلال احمر، آتش نشانی، نمایندگان ادارات ورزش و جوانان، شهرداری و سایر دوستداران محیط زیست، در اقدامی نمادین بستر رودخانه دز در محدوده پل قدیم دزفول توسط انجمن غواصان آوان پاکسازی گردید.
در این مراسم احسانیان معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول، ضمن تقدیر از این اقدام به اهمیت حفظ محیط زیست اشاره کرد و افزود، همه ما به نوعی در برابر محیط زیست مسئول بوده و لزوم داشتن جامعه ای پر نشاط و پویا، داشتن محیط زیستی پاکیزه و سالم است.
همچنین رضا قپانچی پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول نیز با قدردانی از انجمن غواصان آوان در خصوص این حرکت فرهنگساز، مشارکت کلیه مردم را در حفاظت و حراست از محیط زیست خواستار شد و اذعان داشت، رودخانه دز بعنوان شاهراه حیات شهرستان و استان باید مورد عنایت ویژه  قرار گرفته و فرهنگسازی در پیشگیری از آلودگی آن باید در اولویت کلیه دستگاه های متولی امر قرار گیرد.
گفتنیست انجمن غواصان آوان در روز گذشته در دومین مرحله از پاکسازی بستر رودخانه دز اقدام به خروج مقادیر قابل توجهی از ضایعات و پسماند های مختلف نمودند.

۰۴مرداد/۰۰

رهاسازی یک بهله پرنده شکاری در طبیعت دزفول


یک بهله پرنده شکاری از گونه دلیجه  پس از تیمار در طبیعت دزفول رها سازی گردید
به گزارش روابط عمومی اداره  حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، در پی تماس تلفنی یکی از شهروندان ، وحضور مامورین اداره حفاظت محیط زیست این اداره در محل، یک بهله جوجه دلیجه سرگردان یافته شده توسط ایشان، اخذ گردید و پس از دوماه تیمار و اطمینان از سلامت و توانایی پرواز، در طبیعت و زیستگاه اصلی خود، منطقه شکارممنوع قلعه شاداب رها سازی گردید.
رضا قپانچی پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول ضمن ابراز قدردانی از توجه این دوستدار محیط زیست اعلام داشت، اگر چه قانون کلیه آحاد جامعه را در بحث حفاظت از محیط زیست امر نموده، لیکن خوشبختانه آگاهی عمومی شهروندان در چند سال اخیر از اهمیت این موضوع، موجب مشارکت روز افزون و داوطلبانه آنان گشته است.
وی افزود، تخریب زیستگاه و از بین رفتن زنجیره غذایی در حیات وحش منجر به حضور برخی گونه ها در محیط شهری در جهت یافتن طعمه گشته که گاها” آسیب و تلفات به حیات وحش را بدنبال خواهد داشت، لذا از کلیه شهروندان گرامی خواهشمند است در صورت مشاهده یا مواجه با حیات وحش آسیب دیده و یا در معرض آسیب مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول به شماره های تماس ۱۳_۴۲۴۴۸۴۱۰ اطلاع رسانی نمایند.