زنده گیری، عرضه و فروش سمندر لرستانی ممنوع است

سمندر لرستانی یکی از گونه های مهم جانوری منطقه زاگرس در شمال خوزستان بوده که بدلایل مختلف از جمله زنده گیری گونه از محل زیست و تخریب زیستگاه در خطر انقراض قرار گرفته است بطوریکه گونه جانوری مذکور در فهرست قرمز جانوران و گونه های در خطر انقراض جهانی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی (IUCN) قرار گرفته است. بنابراین در راستای حفاظت از این گونه جانوری ارزشمند وخاص شمال خوزستان و جلوگیری از انقراض و نابودی آن به عنوان یک میراث ملی خواهشمند است از زنده گیری، عرضه و فروش جانور مذکور در اکواریوم و یا هر شکل دیگری خود داری و در صورت مشاهده هرگونه عرضه و فروش آن موارد را به شماره 6261318 اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول اطلاع دهید. شایان ذکر است متخلفین زنده گیری، عرضه و فروش این گونه جانوری برابر قوانین و مقررات تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

4 دیدگاه برای “زنده گیری، عرضه و فروش سمندر لرستانی ممنوع است

  1. با سلام خدمت شما
    و عرض شرمندگی به خاطر اینکه دیر جواب دادیم
    علت تعطیلات نوروزی بود.
    غذای سمندر از حشرات کوچک سطح آبهای راکد و گیاهان خاص درون آب های محل زیستنش تغذیه می کند به همین خاطر است که سمند را نمی توان بیش از چند هفته دور از محل زیستگاه اصلیش نگهداری کرد.
    خدا نگهدار

  2. سلام اقا محیط زیست بجای شعار دادن و وبلاگ در مورد این سمندر زیبا که میدانند شب عید دستفروشان به قیمت ناچیزی این موجود زیبا را به قعر نابودی می کشانند کمر همت و همکاری با مسولین ببندند و جلو انقراض حیات وحش ایران را با جدیت بگیرند..دیروز من یک سمندر لرستانی به قیمت 10000ده هزارتومان از دست فروش واقع در فردیس کرج خریدم و این در حالی بود که لاکپشت گوش قرمز ..لاکپشت و مار ابی ایرانی در معرض فروش دستفروشان بی وجدان برای عموم میباشد..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.