کشف حیوانات تاکسیدرمی شده در شهرستان دزفول

اجزای تاکسیدرمی شده سه راس بزکوهی، یک قطعه کبک و یک قطعه سهره توسط مأمورین نیروی انتظامی شهرستان دزفول کشف و تحویل یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان گردید.

مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: « در پی کشف تروفه سه رأس بزکوهی، یک قطعه کبک و یک قطعه سهره از منزل شخصی، پرونده ای در این خصوص با عنوان شکار غیر مجاز و نگهداری غیر مجاز تشکیل و به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان دزفول جهت سیر مراحل قضایی تحویل گردید.»

استاد چینی گر افزود: « هرگونه تاکسیدرمی گونه های حیات وحش وفق قوانین و مقررات نیازمند اخذ مجوز قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست می باشد. تاکسیدرمی و نگهداری لاشه گونه های جانوری و پرندگان بدون اخذ مجوز ممنوع و غیر قانونی است.»

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول از مردم خواست علاوه بر افزایش آگاهی های خود در خصوص مسایل زیست محیطی هرگونه انتقاد، پیشنهاد و یا گزارشات خود را به شماره ۴۲۴۴۸۴۱۰ اعلام نمایند.

گفتنی است شهرستان دزفول از مواهب متعدد طبیعی و خدادای زیادی برخوردار است که حفظ آنها بر عهده همگان است. پارک ملی دز، اثر طبیعی ملی آبشار شوی و مناطق شکارممنوع قلعه شاداب و هفت تنان بخشی از این میراث طبیعی هستند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.