بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از شرکت فولاد روهینا جنوب و شرکت صنعتی دوده فام صدف در شهرستان دزفول

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان به همراه رؤسای ادارات پایش و محیط زیست انسانی و رئیس و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول به منظور بازدید و بررسی وضعیت زیست محیطی شرکت فولاد روهینا جنوب و شرکت صنعتی دوده فام صدف از شرکت های فوق بازدید بعمل آوردند.

در جریان این بازدید مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گزارشی از وضعیت زیست محیطی این شهرستان ارائه نمود. در ادامه از خطوط تولید شرکت صنعتی دوده فام صدف بازدید بعمل آمد.

این واحد طی سالهای اخیر ضمن محوطه سازی و افزایش فضای سبز اقدامات شایسته ای جهت بهبود وضعیت خروجی استکهای شرکت و تلاش برای استاندارد سازی خروجیهای آن با تعویض فیلترها نموده است. در همین راستا اشرفی مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان ضمن تقدیر از روند مثبت فعالیتهای شرکت، بر لزوم بررسی و بهبود کنترل ذرات خروجی تأکید نمود.

سپس از شرکت فولاد روهینا جنوب بازدید بعمل آمد. این شرکت از شرکت های کلان در منطقه می باشد که بدلیل احداث سیستم های تصفیه خانه مداربسته و نیز دودکش عظیم تعبیه شده بر خروجی کارخانه نورد توانسته تا حد زیادی آلایندگی آب و هوا را در منطقه تحت کنترل خود درآورد.

در ادامه مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان  ضمن تقدیر از فعالیتهای انجام گرفته در شرکت فوق، اظهار امیدواری نمود با تکمیل محوطه سازی و نیز بهبود فضای سبز محوطه، شرکت فولاد روهینا جنوب کاندید صنعت سبز شهرستان دزفول گردد.

گفتنی است شرکت دوده فام صدف فعالیت خود را به طور رسمی از سال ۹۱ با اخذ پروانه بهره برداری آغاز نمود این شرکت در مجاورت شهرک صنعتی شماره ۲ فعال بوده و در دو خط Soft و Hard فعالیت می نماید.

شرکت فولاد روهینا جنوب در کیلومتر ۷ جاده دزفول- شوشتر واقع گردیده است و این شرکت دارای دو کارخانه عظیم Reabar و Mida بوده که در زمینه تولید میلگرد فولادی و ذوب و نورد پیوسته میلگرد فعالیت می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.