مراسم گرامیداشت روز ملی محیط بان در شهرستان دزفول

در مراسم گرامیداشت روز ملی محیط بان که روز شنبه ۹۹/۴/۱۴ در محل فرمانداری شهرستان دزفول برگزار گردید، مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع) و روز محیط بان گفت: «محیط زیست یک ضرورت حیاتی، بشری و جهانی است و اراده جهان بر حفاظت از محیط زیست بعنوان بستر حیات و تکامل بشر قرار گرفته و این حفاظت صرفا از راه همدلی مردم و مسئولین امکان پذیر است».

استاد چینی گر؛ فرهنگسازی و اطلاع رسانی را در امر محیط زیست مهم بر شمرد و انتخاب روز محیط بان و مناسبتهای محیط زیستی مختلف در طول سال را در همین راستا ارزیابی کرد».

وی شهرستان دزفول را دارای طبیعتی با ظرفیت بالا و توانمندی زیست محیطی بسیار خوب دانست که موهبتی الهی است و باید در حفظ آن سعی و تلاش فراوان نمود.

در ادامه ایشان معضلات و مشکلات زیست محیطی شهرستان و همچنین برخی اقدامات انجام شده طی سالیان گذشته را برشمرد و خواستار تغییر نگرش مدیران به مقوله محیط زیست شد.

در این مراسم علی فرهمند پور فرماندار ویژه شهرستان دزفول ضمن تبریک روز محیط بان، به اهمیت زحمات و فعالیت های این قشر زحمتکش اشاره و گفت محیط بانی کاری است که فقط از راه عشق می شود به آن پرداخت و در ادامه خواستار فرهنگسازی در مقوله محیط زیست شد.

در پایان مراسم ضمن تقدیر از محیط بانان منتخب، یک فیلم کوتاه با موضوع سختی کار محیط بانان که توسط انجمن سفیران بانگ زمین تهیه شد بود پخش گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.