سفر مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان به شهرستان دزفول

در آستانه هفته محیط زیست محمد جواد اشرفی مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان به همراه جمعی از معاونین و کارشناسان مربوطه به منظور بررسی توانمندیها و مشکلات از مناطق شکار ممنوع هفت تنان و قلعه شاداب در شهرستان دزفول بازدید به عمل آوردند.

مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این خصوص گفت: « وضعیت پاسگاه و مناطق و نیازهای آنان بررسی گردید و با توجه به توان زیستی، شرایط خاص این مناطق و دوری از مرکز شهرستان مقرر گردید جهت احداث و توسعه پاسگاه های محیط بانی هفت تنان و قلعه شاداب، تأمین نیرو و امکانات حفاظت بویژه امکانات نوینی چون پهباد و وسائل اطفاء حریق اقدام مناسب در اسرع وقت صورت پذیرد».

همچنین با توجه به نقش عموم مردم در حفظ و نگهداری محیط زیست بر انجام برنامه های فرهنگی و آموزشی جهت افزایش اطلاعات مردم و کمک جوامع محلی تأکید و برنامه ریزی شد.در ادامه این بازدید و نشست صمیمی با توجه به نامگذاری روز ۹۹/۳/۱۸ با عنوان «پاسداشت تلاش های محیط بانان برای حفظ تنوع زیستی» به عنوان یکی از روزهای هفته محیط زیست از محیط بانان این مناطق تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکراست از تاریخ ۱۷ الی۲۳ خردادماه در کشورمان به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است؛ که شعار امسال هفته محیط زیست « جهش تولید، حفظ محیط زیست، برای توسعه پایدار ایران » است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.