برگزاری جلسه هم اندیشی با مالکان در راستای چاره اندیشی و تصمیم گیری به منظور حفاظت و بهسازی زیستگاه لک لک ها در باغ دلگشا در شهرستان دزفول

با توجه به نگرانی های بجای شهروندان و به منظور چاره اندیشی در راستای جلوگیری از تخریب باغ لک لک ها و بهره­ وری هرچه بهتر از آن، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی و اداره میراث فرهنگی و انجمن محیط زیستی آوان سبز، نسبت به برقراری جلسات و بازدیدهای متعدد از محل اقدام نمود که این امر منتج به برگزاری جلسه ­ای با محوریت ادارات و نهادهای صدرالذکر و افراد مدعی مالکیت در محل فرمانداری با ریاست پور غفاری معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گردید.

مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این نشست گفت: «باغ دلگشا یکی از نقاط حائز اهمیت شهرستان دزفول واقع در مجاورت جاده دزفول-محمدبن جعفر- شوش می­باشد که از سال ­ها پیش تاکنون به عنوان یکی از زیستگاه­ ها و محل ­های لانه­ گذاری و جوجه ­آوری گونه ارزشمند لک لک به شمار می­ آید و هرساله تعدادی از درختان بلند و خشکیده آکالیپتوس این باغ جهت لانه­ گذاری و جوجه­ آوری مورد استفاده لک لک ­ها قرار می گیرند. با توجه به زیبائی منظر ایجاد شده باغ موصوف به یکی از جاذبه های گردشگری مشهور شهرستان دزفول و استان خوزستان مبدل شده و این امر اهمیت حفظ و نگهداری آن را بیش از پیش نمایان می سازد».

وی افزود: «در راستای حفظ و تداوم برقراری این موهبت طبیعی برای شهرستان، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول از سالیان گذشته به منظور حفظ این زیستگاه با افرادی که ادعای مالکیت دارند وارد مذاکر شده و از آنها در جهت حفظ زیستگاه لک لک ها استمداد طلبیده است که خوشبختانه این کار ثمربخش بوده و تاکنون منجر به حفظ آن شده است».

در پایان این جلسه مقرر گردید نسبت به اصلاح و بهسازی و محصور سازی محدوده استقرار لانه گذاری لک لک توسط مالکین در اسرع وقت اقدام لازم به عمل آید. همچنین در راستای استحکام بخشی درختان خشکیده قدیمی و برپائی محل های مناسب جهت لانه گذاری جدید اقداماتی توسط اعضاء جلسه به عمل آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.