سگ کشی و اعتراض دوستداران حیوانات در شهرستان دزفول

در ویدیویی که در فضای مجازی دزفول منتشر شده بود؛ فردی حامی حقوق حیوانات و معترض به کشتار سگ به سمت مأمور اسلحه به دست شهرداری دزفول می رود و او را بابت شلیک به سگ مورد شماتت قرار می دهد. در ادامه این ویدیو یک قلاده سگ نشان داده می شود که در اثر اصابت گلوله در حال جان دادن است. انتشار این ویدیو باعث جریحه دار شدن احساسات مردم و درخواست آنها برای پایان دادن به بد رفتاری و احیاناً کشتن سگ ها شده است.

مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در واکنش به فیلم منتشر شده و در خصوص کشتار یک قلاده سگ توسط مأمور شهرداری گفت: «اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول کشتار سگ های بی صاحب از طریق تیر اندازی را تأیید نمی کند و موضوع را از طریق مراجع مربوطه پیگیری خواهد کرد.»

استاد چینی گر با بیان اینکه کشتار حیوانات وحشی بعد از اخذ مجوزهای لازم باید طبق دستورالعمل های مربوطه انجام شود افزود: روش های متنوعی برای کاهش جمعیت سگ های بی صاحب وجود دارد و شهرداری باید صرفاً طبق دستورالعمل ابلاغی اقدام به این کار کند.

وی در خصوص روش های کاهش جمعیت سگهای ولگرد گفت: «زنده گیری، غربالگری، عقیم سازی، رهاسازی در نقاط دور دست، فروش و اقدامات دیگری برای کاهش جمعیت این سگها در نظر گرفته شده است.»

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول افزود: شهرداری دزفول از سال ها قبل به دنبال اجرای این دستورالعمل بوده و محلی برای نگهداری سگ های بی صاحب معرفی کرده که اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول نیز موافقت خود را در خصوص این محل اعلام کرده است. ولی بعد از گذشت بیش از یک سال، هنوز اقدامی برای نگهداری سگ ها صورت نگرفته است و شهرداری و شورای شهر صرفاً باید از روشهای موجود در دستورالعمل ابلاغی برای کاهش سگ های ولگرد استفاده کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول از مردم دوستدار محیط زیست برای حساسیت در موضوع حیوان آزاری تقدیر کرد و افزود امید است مهربانی با حیوانات به یک خواسته اجتماعی تبدیل شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.