برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی و پیشگیری از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان دزفول

در تاریخ ۹۸/۸/۱۹ کارگاه آموزشی آشنایی و پیشگیری از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان، جهت محیط بانان و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول با همکاری مرکز بهداشت این شهرستان در محل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول برگزار گردید.

مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این جلسه آموزشی ضمن تشکر از تعامل و همکاری مطلوب مرکز بهداشت شهرستان دزفول با اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان در خصوص آموزش های لازم به پرسنل این اداره گفت: «هدف از برگزاری این کارگاه، افزایش اطلاعات و دانش و آموزش های تخصصی در راستای آشنایی کارشناسان و محیط بانان با موضوع های مختلف بویژه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان است».

چینی گر افزود: «یکی از وظایف محیط زیست حفظ و نگهبانی از محیط، حیوانات و پرندگان است و محیط بانانی که اکثراً در مناطق هستند و با جانوران در تماسند باید بهره کافی را از این کارگاه های آموزشی برده و از این فرصتها به نحو شایسته استفاده نمایند».

در ادامه میرزایی کارشناس بیماری های واگیر مرکز بهداشت شهرستان دزفول ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در پیشگیری از شیوع بیماری های ویروسی و واگیر، بر واکسینه نمودن پرسنل مرتبط با حیات وحش و محیط بانان جهت جلوگیری از ابتلاء به این بیماری ها تأکید نمود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.