برگزاری کارگروه حفاظت کیفی رودخانه دز در شهرستان دزفول

اولین جلسه کارگروه حفاظت کیفی رودخانه دز در سال ۹۸ به ریاست محمد حیدری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دزفول و با حضور ادارات مرتبط و اعضای کارگروه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این نشست گفت: «رودخانه دز دومین رودخانه پرآب کشور بوده که به طول ۲۵۰ کیلومتر در سطح شهرستان دزفول واقع شده است و بدلیل موقعیت جغرافیایی و فراهم بودن زیرساختها بعنوان یکی از مراکز گردشگری و نیز اقتصادی و کشاورزی در استان حائز اهمیت می باشد. این رودخانه بدلیل وقوع در بالادست رودخانه کارون نقش بسزایی در کیفیت آن داشته که در صورت ورود آلاینده ها می تواند حیات کشاورزی و اقتصادی منطقه را تحت شعاع خود قرار دهد».

همچنین در ادامه گفت: «در صورتیکه معضلات و مسائل مربوط به این رودخانه حل نگردد در آینده نه چندان دور این چالشها به بحرانهای زیست محیطی جدی در منطقه منجر خواهد شد».

قابل ذکر است کارشناسان این اداره طی فواصل زمانی مشخص از ایستگاه های مختلف رودخانه دز نمونه برداری نموده و طبق آخرین نتایج آنالیز وضعیت رودخانه در حال حاضر رضایت بخش است.

استاد چینی گر در پایان این نشست خواستار همکاری و همراهی ارگانهای ذیربط جهت حفاظت از این رودخانه زیبا و مهم شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.