رونمایی از تقویم محیط زیستی در شهرستان دزفول

در جلسه شورای سلامت که به میزبانی فرمانداری شهرستان دزفول برگزار گردید؛ از چاپ هزار نسخه تقویم محیط زیستی جهانی و ملی رونمایی شد.

مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این نشست گفت: «انجمن های مردم نهاد زیست محیطی بازوهای توامندی هستند که در زمینه های مختلف محیط زیست فعالیت دارند و یاری رسان سازمان حفاظت محیط زیست می باشند. یکی از انجمن های فعال محیط زیستی انجمن سفیران بانگ زمین است که با تدوین تقویم محیط زیستی به منظور ارتقاء هرچه بیشتر فرهنگ محیط زیست و مشارکت عامه مردم در امر حفظ و نگهداری طبیعت در این عرصه تلاش می کند».

هدی نیکوراد مدیرعامل انجمن سفیران بانگ زمین در این خصوص گفت: «به منظور فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم و مسئولین در حفظ محیط زیست، مناسبت هایی در خصوص مباحث محیط زیستی مطرح و تعریف شده است که برخی از این مناسبت ها جهانی و برخی ملی می باشند. اما تاکنون تقویم جامعی در رابطه با این موضوع چاپ و طراحی نشده است. در همین راستا انجمن سفیران بانگ زمین با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول و با هدف افزایش آگاهی و ایجاد علاقه و انگیزه بیشتر میان شهروندان اقدام به تهیه این تقویم نموده است».

لازم به ذکر است تاکنون ۱۰۰۰ نسخه از این تقویم با مشارکت بخش خصوصی چاپ شده که در اختیار ادارات مختلف، مدارس، مراکز فرهنگی و سازمانهای مردم نهاد خوزستان و علاقه مندان به محیط زیست قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.