افتتاحیه جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی «انسان و محیط زیست» در دزفول

مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول پنجشنبه ۹۷/۹/۸ میزبان هنرمندان و هنردوستانی بود که برای حضور در آیین گشایش جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی با محوریت «انسان و محیط زیست» گرد هم آمده بودند.

این جشنواره که با هدف پرداختن به مسائل و چالش‌ های محیط زیست و ارتباط آن با زندگی بشر از نگاه هنرمندان برگزار گردیده پذیرای آثاری از ۱۶ کشور جهان بود. رقابت در ۳ رشته طراحی، نقاشی و حجم (مجسمه سازی) صورت پذیرفت و داوران برجسته داخلی و خارجی آثار را ارزیابی نمودند.

در این مراسم که با استقبال پرشور خوزستانی‌ها مواجه گردید، احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان درخصوص ظرفیت‌ های طبیعی و غنای تنوع زیستی شهرستان دزفول و اهمیت حفاظت همگانی از این مواهب و به ویژه گونه‌ های در خطر انقراض چون گوزن زرد سخنانی بیان کردند. ایشان به لزوم فرهنگسازی که مورد تأکید مقام رهبری است نیز اشاره نمودند و برگزاری چنین رویداد برجسته هنری در سطح بین‌ المللی در شهرستان دزفول را مایه افتخار و نشان همت عالی برگزارکنندگان دانستند.

در پایان از هیئت داوران تقدیر به عمل آمد و اسامی برگزیدگان هر رشته اعلام گردید. در ادامه نیز با حضور اساتید مطرح بین ‌المللی نشست تخصصی هنری برای علاقه ‌مندان برگزار گردید.  این جشنواره تا ۱۶ آذرماه برپا می ‌باشد و بازدید برای عموم آزاد است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.