برگزاری برنامه روز کودک و محیط زیست در دزفول

به مناسبت هفته ملی کودک و نامگذاری یک روز به عنوان «کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی»، اداره حفاظت محیط زیست دزفول همچون سال گذشته برنامه آموزشی ویژه دانش‌آموزان تدارک دید.

در این برنامه که با مشارکت مرکز شماره ۲  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دزفول (در روز یکشنبه ۹۷/۷/۲۲) برگزار شد دانش‌آموزان ۳ پایه تحصیلی (سوم، چهارم و پنجم) از یک دبستان دخترانه به همراه آموزگاران خود حضور یافتند.

در ابتدا مربیان کانون پرورش فکری برنامه آموزشی گفتگومحوری با موضوع «قلکی برای آب» اجرا نمودند که در آن از دانش‌آموزان خواسته شد روش‌های صرفه‌جویی در مصرف آب را بیان کنند و روی برگه‌ هایی که به شکل قطره آب آماده شده بود یادداشت نمایند. دانش‌آموزان با پدیده خشکسالی و اهمیت حفاظت از منابع آب آشنا شدند و درخصوص شیوه ‌های استفاده صحیح از آب با هم تبادل نظر کردند.

در ادامه حجاری کارشناس آموزش و ترویج محیط زیست اداره دزفول به ارائه مطالب آموزشی در قالب فایل پاورپوینت پرداخت و دانش‌آموزان را با مفاهیم کلی و تعاریف اولیه محیط زیست آشنا ساخت.

در پایان نیز مسابقه‌ای برگزار و به دانش‌آموزان جوایزی اهدا گردید.

شایان ذکر است آشنایی دانش آموزان و مربیان مدارس با گونه‌های جانوری بومی شهرستان می‌تواند نقش به سزایی در افزایش آگاهی عمومی و بهبود حفاظت از محیط زیست منطقه داشته باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.