مهار یک فقره آتش سوزی در جنگل دز در دزفول

یک فقره آتش سوزی در جنگل دز (حوالی پل حمید آباد ) در شهرستان دزفول توسط اعضای انجمن دوستداران طبیعت شهرک انقلاب دزفول مهار گردید.

رستمی مسئول انجمن دوستداران طبیعت شهرک انقلاب در این خصوص گفت: «آتش سوزی مذکور در جنگل دز در حاشیه رودخانه دز بوقوع پیوسته که به محض اطلاع از وقوع آتش سوزی، اعضای انجمن دوستداران طبیعت شهرک انقلاب در محل حاضر و مبادرت به اطفاء و کنترل آتش سوزی نموده و از سرایت آتش در جنگل به مناطق گسترده تر جلوگیری بعمل آمد».

همچنین فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: «از تلاش انجمن دوستداران طبیعت شهرک انقلاب در مهار آتش سوزی مذکور تشکر و قدردانی می گردد و در راستای پیشگیری و مهار سریع آتش سوزی جنگل ها در سطح شهرستان دزفول کارگروه ویژه ای در جهت اجرای طرح پیشگیری و مهار آتش سوزی ها تشکیل که محور اصلی طرح مذکور مشارکت مردمی و همکاری جوامع محلی در مهار آتش سوزی جنگل ها و مراتع می باشد».

شایان ذکر است آتش سوزی جنگل ها و مراتع به دلایل مختلف از جمله بی احتیاطی استفاده کنندگان از جنگل، سرایت آتش از مزارع به جنگل ها و یا تخلیه و رها سازی پسماندها بوقوع می پیوندد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.