برگزاری نشست بررسی وضعیت غارها در شهرستان دزفول

نشست ویژه بررسی وضعیت و شناسایی غارهای طبیعی و مصنوعی شهرستان دزفول با حضور رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول و کارشناسان این اداره و مسئولین و اعضاء انجمن و هیأت کوهنوردی دزفول در محل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول برگزار گردید.

فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این نشست گفت: «غارها یکی از پدیده های زمین شناسی ارزشمندی هستند که امروزه بدلیل جذابیت طبیعی و منظرگاه های زیبا مورد توجه گردشگران قرار گرفته و برخی از این غارها بیانگر تاریخ زمین شناسی و برخی نیز زیستگاه انواع گونه های مهم و آندمیک هستند. بنابراین شناسایی غارهای مذکور در راستای حفاظت آنها بسیار مهم است».

همچنین در این نشست مسئول انجمن کوهنوردان شهرستان دزفول و مسئول هیئت کوهنوردی دزفول نیز به بیان گزارشی از وضعیت انواع غارهای شهرستان دزفول پرداختند و در این نشست اعلام گردید که با توجه به تعداد فراوان غارها و تنوع غارهای شهرستان دزفول در بخشهای کوهستانی و همچنین غارهای مصنوعی همانند کاریزها در محدوده شهر دزفول تیم غارشناسی شهرستان دزفول با همکاری و حضور کوهنوردان علاقه مند و محبوب جهت شناسایی غارها تشکیل گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.