برگزاری کارگروه حفاظت کیفی رودخانه دز در دزفول

نشست کارگروه حفاظت کیفی رودخانه دز در شهرستان دزفول به ریاست فرماندار ویژه شهرستان دزفول و با حضور ادارات مرتبط در فرمانداری دزفول برگزار گردید.

فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول ضمن ارائه گزارشی از وضعیت ورود فاضلاب ها گفت: «رودخانه دز به عنوان سومین رودخانه پر آب کشور و شاهرگ حیات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی شمال خوزستان، نقش کلیدی در حیات رودخانه کارون بزرگ و استان خوزستان دارد و در این کارگروه تلاش می گردد در راستای شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون مسائل و مشکلات رودخانه دز مورد بررسی قرار گیرد و حفاظت از رودخانه دز نیازمند مشارکت و همراهی ارگان ها و دستگاه های متولی است».

همچنین در این نشست حبیب اله آصفی فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: «رودخانه دز رودخانه پرآب و مهمی است که در حیات رودخانه کارون نقش داشته و نعمت خداوندی بزرگی است که باید تهدیدات و آسیب های آن مورد توجه قرار گیرد و جا دارد ادارات کل استان نگاه ویژه ای به این رودخانه داشته باشند».

در این نشست موضوع ورود فاضلاب ها به رودخانه دز و همچنین مشکل رشد بی رویه جلبک ها در رودخانه دز مورد بررسی و مقرر گردید که اقدامات کوتاه مدت و مورد نیاز لایروبی جلبک ها سریعأ انجام و همچنین وفق اعلام رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان دزفول عملیات ساماندهی فاضلاب کوی زیبا شهر دزفول در روزهای آینده آغاز خواهد گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.