برگزاری دومین همایش دزفول شهر چهار فصل

دومین همایش دزفول شهر چهار فصل در راستای آموزش های گردشگری از سوی انجمن مردم نهاد دزپارس و آژانس گردشگری بهارستان و با همکاری ادارات میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری دزفول و اداره حفاظت محیط زیست دزفول در محل دانشگاه آزاد اسلامی دزفول برگزار گردید.

این همایش فرهنگی، گردشگری با هدف قرار دادن معرفی شاخص های تاریخی، باستانی، مذهبی و طبیعی دزفول در دومین سال خود حول محور های پنجگانه توسعه پایدار گردشگری دزفول، معرفی ظرفیت های ملی و جهانی شهرستان دزفول، برندسازی شهری دزفول، معرفی مثلث طلایی شمال خوزستان، معرفی فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان دزفول برگزار گردید.

فرهاد قلی نژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این همایش گفت: « باید توجه دست اندرکاران گردشگری را به منابع طبیعی بی‌نظیر دزفول جلب کرد و با اشاره به دیدن منظر گاه های طبیعی که امروزه برای توریست ها جذبه دارد خاطر نشان نمود معرفی درست منظرگاه های دزفول پتانسیل مناسبی برای جذب گردشگران جهانی دارد. چرا که جنگل های دزفول تنها باقی مانده جنگل های نیمه گرمسیری مدیترانه ای می باشند که در کنار حیات وحش خاص این جنگل ها می تواند، دوستداران حیات وحش را به دیدن گوزن زرد ایرانی که منزلگاهش همین جنگل هاست، در کنار دیدن سمندر امپراتور جانوری در خطر انقراض که در ارتفاعات دزفول زیست دارد به سمت خود جلب کند».
همچنین ایشان به صنعت گردشگری در کنار فرهنگ نگهداری از محیط زیست و احترام به زاگرس نشینان بومی تأکید داشت.

در ادامه خانم دکتر بابایی مدیر گروه دانشکده معماری دانشگاه آزاد با مقایسه شهر یزد که در تابستان امسال ثبت جهانی شد با دزفول از نظر آب و هوا و معماری سنتی مؤید این مطلب بود که با نوسازی و مرمت در بافت تاریخی، دزفول هم می تواند بسان یزد، شهر آجری مطرح در کشور شده و مقصد سفر گردشگران باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.