برگزاری نشست طرح آموزشی آپارتمان سبز در دزفول

در راستای ارائه آموزش ­های لازم و مشارکت مردمی در جهت حفاظت بیشتر از محیط زیست، نشست طرح آموزشی آپارتمان سبز در دزفول با حضور مدیران ۱۰ بلوک آپارتمانی مهرشهر دزفول برگزار گردید.

فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این نشست گفت: « محیط زیست بستر حیات و زندگی است و حفظ محیط زیست در جهت داشتن محیطی سالم و زندگی سالم ضروری است که در راستای مشارکت بیشتر شهروندان و با توجه به ضرورت حفظ محیط زیست و نشاط و ارتباط بیشتر با طبیعت در زندگی­ های آپارتمان ­نشینی، طرح آموزشی آپارتمان سبز که ایده ­ای نو از سوی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول است، برنامه ­ریزی گردیده و با مشارکت مدیران ساختمان­ ها اجرایی خواهد شد. در این طرح، ساکنین آپارتمانها آموزش ­های لازم را در خصوص مسائلی چون تفکیک پسماندها، توسعه و مراقبت از فضای سبز، مصرف بهینه انرژی و … را دریافت می­نمایند».

همچنین در این نشست، خلاصه­ای از مسائل زیست محیطی توسط خانم حجاری – مسئول آموزش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول- ارائه و کتابهای آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان توزیع گردید. در ادامه، مدیران بلوکهای مسکونی مهرشهر به بیان مشکلات و دیدگاههای خود پرداختند.

شایان ذکر است این طرح در فاز اول در ۱۰ بلوک مسکونی مهرشهر به عنوان پایلوت آغاز گردیده و سپس در سایر سایت­ های مسکونی نیز اجرا خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.