آغاز اکران فیلم های جشنواره فیلم سبز در دزفول

اکران فیلم های ششمین جشنواره فیلم سبز در شهرستان دزفول با نمایش برگزیده ای از فیلم های جشنواره در مجتمع فرهنگی و سینمایی دزفول آغاز گردید.

فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در آیین آغاز جشنواره مذکور گفت: «بحران ملی زیست محیطی و عدم توجه به اصول اکولوژی طبیعت امروز یکی از چالش های جدی کشور و جهان است که نیاز است همه شهروندان در جهت حفاظت از محیط زیست مشارکت و حفاظت از محیط زیست بدون مشارکت مردم امکانپذیر نخواهد بود. امروز باید کلیه اقشار مردم به یاری محیط زیست بیایند و یکی از حوزه های تأثیرگذار هنر و تأثیر فعالیتهای هنری در حفاظت از محیط زیست است. زیرا هنر با زیبایی خاص خود میتواند در آگاهی و اطلاع رسانی شهروندان نقش مؤثری ایفا نماید.»

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این آیین همچنین با اشاره به جشنواره فیلم سبز گفت: «جشنواره فیلم سبز جایگاه و فرصتی جهت گردآوری و معرفی آثار تدوین و تهیه شده پیرامون محیط و طبیعت از نگاه دوربین است که این جشنواره برای اولین بار در دزفول و همزمان با سراسر کشور برگزار میگردد.»

شایان ذکر جشنواره فیلم سبز با پخش فیلم های محیط زیستی در پارک ساحلی علی کله و برخی از مساجد در روستاهای دزفول تا آخر هفته جاری ادامه دارد.  

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.