برگزاری کارگاه علمی ¬ـ پژوهشی بوم شناسی و حفاظت از لاک پشت فراتی درشهرستان دزفول

کارگاه علمی ـ پژوهشی بوم شناسی و حفاظت از لاک پشت فراتی در شهرستان دزفول توسط اداره حفاظت محیط زیست دزفول با همکاری مؤسسه خزنده شناسان پارس و با حضور رؤسا و کارشناسان ادارات حفاظت محیط زیست شمال و غرب استان خوزستان برگزار گردید.

فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در این کارگاه آموزشی گفت: ((گونه لاک پشت فراتی از جمله گونه های جانوری در خطر انقراض کشور بوده که زیستگاه آن محدود به استان خوزستان می گردد و این گونه از جمله گونه های ارزشمند خوزستان و ایران بوده که در این راستا برنامه حفاظت گونه در سال ۹۵ تدوین و به سازمان حفاظت محیط زیست  ارسال گردیده و شهرستان دزفول به عنوان دبیرخانه گونه لاک پشت فراتی تعیین گردیده است)).

همچنین در این کارگاه آموزشی آقای سید عادل مولا معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز بر اهمیت حفاظت از گونه لاک پشت فراتی تأکید و از  برگزاری کارگاه آموزشی تقدیر و تشکر نمودند.

در ادامه کارگاه  آموزشی خانم دکتر هانیه غفاری از مؤسسه خزنده شناسی پارس توضیحات لازم را پیرامون گونه ارائه نمودند. شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی رؤسا و کارشناسان ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های دزفول، اندیمشک، شوش، دشت آزادگان، هویزه، مسجد سلیمان، پارک های ملی دز و کرخه خوزستان حضور داشتند.

img_5396%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b3%db%b1_%db%b1%db%b0%db%b5%db%b6%db%b0%db%b5%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b3%db%b1_%db%b1%db%b0%db%b5%db%b5%db%b2%db%b9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.