آغاز زندگی مشترک با کاشت نهال در هفته هوای پاک در دزفول

به مناسبت هفته هوای پاک، مراسم درختکاری ویژه زوج های جوان در روز چهارشنبه ۷/۱۱/۱۳۹۴ در دزفول برگزار گردید. این برنامه نمادین، اقدامی ابتکاری از اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول بود که با مشارکت شهرداری و سازمان پارکها و فضای سبز دزفول در پارک خانواده دزفول انجام شد.

در این برنامه که مورد استقبال زوج­های جوان، مسئولین شهرستان و خبرگزاری­ها قرار گرفت، پنج زوج که به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز نموده­اند نهال­هایی را به نشانه حیات و سرسبزی و به امید هدیه هوای پاک به آیندگان، کاشتند. در کنار هر نهال، تابلویی به نام آن زوج نصب گردید و به آنان هدایایی نیز اهدا شد.

فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در این مراسم گفت: « همکاران ما در این اداره به دنبال ایده­هایی نوآورانه و جذاب هستند تا اقشار مختلف مردم را به درختکاری ترغیب نمایند. هدف از برگزاری چنین برنامه­هایی فرهنگ­سازی و ترویج درختکاری به منظور افزایش فضای سبز ، مقابله با آلودگی هوا و حفظ هوای پاک شهرستان می­باشد». وی افزود: « طبق برنامه­ریزی­ها و هماهنگی­های صورت گرفته با سازمان پارکها و فضای سبز دزفول، این حرکت استمرار خواهد داشت و درصدد هستیم تا بوستان مستقلی را به طور ویژه­ به کاشت نهال توسط زوج­های جوان اختصاص دهیم و در مراحل بعدی نیز برنامه کاشت نهال به مناسبت تولد هر نوزاد را خواهیم داشت».۸۹۱۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.