آبشار شوی اثر طبیعی ملی شد…

آبشار شوی در شمال شهرستان دزفول پس از پیگیری های فراوان در شورای عالی محیط زیست کشور ، به عنوان اثر طبیعی ملی در مورخه 29 دیماه روز هوای پاک به ریاست آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور مصوب گردید .

فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت : (( آبشار شوی دزفول در رشته کوه زاگرس یکی از مناظر بدیع و مشخص و طبیعی ایران و زیستگاه گونه در حال انقراض سمندر امپراطور است . که پیگیری ثبت اثر از سال 1386 با هدف حفظ و حفاظت بیشتر از این اثر ارزشمند آغاز و پس از پیگیری فراوان مصوب شورایعالی محیط زیست کشور گردید .))

اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول ضمن تبریک ثبت اثر در این خصوص گفت : (( ثبت آبشار شوی دزفول حاصل تلاش همه مسؤلان شهرستان و استان بوده و آبشار شوی اولین اثر استان خوزستان در فهرست آثار طبیعی ملی کشور است .

شایان ذکر است آبشار شوی در مسیر شهیون دزفول واقع که با ثبت آن به عنوان اثر طبیعی ، ملی اقدامات حفاظتی در آن آغاز خواهد شد .

1 دیدگاه برای “آبشار شوی اثر طبیعی ملی شد…

  1. با سلام و خسته نباشید خدمت همه کارکنان اداره محیط زیست دزفول
    و تشکر از تلاش های بی وقفه جناب آقای مهندس قلی نژاد که منجر به ثبت آبشار شوی در فهرست آثار ملی گردید را به همه کارکنان و دوستداران محیط زیست و مردم خونگرم خوزستان تبریک عرض می نمایم
    خداقوت

    علی نمازی کارشناس ارشد مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.