آرشیو دسته: اخبار زیست محیطی

اخبار زیست محیطی

۱۰اسفند/۹۹

وفات جانسوز زینب کبری(س) تسلیت باد.

                         زینب آخر این شبِ تاریک را سر می‌کند / یاد از یاس و شقایق، یا صنوبر می‌کند
                         این وداعِ آخر و جان دادنِ بانوی عشق / عاقبت وصل حسینش را میّسر می‌کند
                                وفات حضرت زینب (س) بانوی بزرگ اسلام را تسلیت عرض میکنیم . . .

۰۸اسفند/۹۹

دستگیری قاچاقچی چوب درختان جنگلی در دزفول

 

محیطبانان پاسگاه محیطبانی قلعه شاداب یک دستگاه خودروی حامل چوب درختان جنگلی را توقیف کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست استان شهرستان دزفول؛ مامورین اجرایی در پاسگاه محیطبانی قلعه شاداب دزفول با همراهی عوامل بسیج ناحیه شهیون موفق به دستگیری یک نفر متخلف قاچاق چوب درختان جنگلی گشتند.

رضا قپانچی پور سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول با تایید این خبر اظهار داشت؛ طی گشت و کمین شبانه محیطبانان این اداره در معیت پرسنل خدوم بسیج ناحیه شهیون در منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب موفق به توقیف یک دستگاه خودروی حامل چوب درختان جنگلی گشته و پس از تفهیم اتهام، متخلف مذکور جهت انجام سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی گردید.

ایشان افزودند؛ هرگونه قطع، حمل و عرضه اشجار جنگلی برابر با قوانین محیط زیست و منابع طبیعی ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفین این عرصه برخورد خواهد گردید.

۰۸اسفند/۹۹

پیشگیری از شکار غیر مجاز در دزفول


محیطبانان اداره حفاظت محیط زیست دزفول از شکار غیر مجاز جلوگیری کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول؛ مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول اقدام به دستگیری یک نفر شکارچی غیر مجاز پیش از شروع به شکار نمودند.
رضا قپانچی پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این خصوص اظهار داشت؛ طی گزارش تلفنی دوستداران محیط زیست مبنی بر حضور شکارچیان غیر مجاز در جنگلهای حاشیه شهرستان، مامورین این اداره بلافاصله عازم محل گشته و موفق به دستگیری متخلفین مذکور گشتند.
ایشان ادامه داد؛ متخلفین یاد شده تحت عنوان شروع به شکار غیر مجاز دستگیر و از ایشان یک قبضه اسلحه شکاری کشف و ضبط گردید.
قپانچی پور افزود؛ هرگونه صید، شکار و بهره برداری از طبیعت و محیط زیست بدون اخذ مجوز از این سازمان ممنوع بوده و متخلفین این حوزه تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

۰۸اسفند/۹۹

برگزاری جلسه ساماندهی منطقه گردشگری دره توبیرون در شهرستان دزفول


جلسه برنامه ریزی و ساماندهی گردشگری طبیعی در فرمانداری ویژه شهرستان دزفول برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره محیط زیست شهرستان دزفول، جلسه ای با محوریت اکوتوریسم و گردشگری با حضور دستگاه های متولی در محل فرمانداری ویژه شهرستان دزفول برگزار گردید.
رضا قپانچی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در اینبار گفت؛ منطقه گردشگری دره توبیرون یکی از نقاط بکر و ارزشمند شهرستان دزفول بوده که از دیر باز مورد توجه گردشگران و طبیعت دوستان واقع گردیده لذا با توجه به غنای زیستی این منطقه و لزوم حفاظت این عرصه از گزند تخریب طی جلسه ای که برگزار گردید ضمن ارائه راهکارهای عملی در جهت حفاظت از این منطقه مقرر گردید با شناسایی سایر ظرفیت های شهرستان در حوزه طبیعت گردی سعی بر ایجاد سازکاری با محوریت حفاظت از نقاط بحرانی جهت برخورداری پایدار طبیعت دوستان از آن مناطق گردید.
وی افزود؛ حفظ محیط زیست و بهرمندی پایدار از آن منجر به تقویت صنعت اکوتوریسم گردیده که همین امر میتواند ظرفیت های اقتصادی شایان توجهی را بدنبال داشته باشد.

احسانیان معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول نیز در این خصوص گفت : حفظ محیط زیست و معرفی مناطق مستعد گردشگری در شهرستان دزفول جز اولویتهای کاری است و از دستگاه های متولی مربوطه خواست تا با برنامه ریزی و نظارت کامل در این خصوص نسبت به حفظ زیستگاه های ارزشمند شهرستان توجه داشته باشند.
ایشان در ادامه خواستار حضور اعضا جلسه جهت انجام بازدید میدانی در اسرع وقت از محل دره توبیرون شده تا اقدامات لازمه در جهت توسعه پایدار گردشگری شهرستان در محل مربوطه بعد از بازدید به مرحله اجرا گذاشته شود.
در انتهای جلسه هر کدام از حاضرین نقطه نظرات خود را در این خصوص اعلام نمودند.