تمام نوشته های mzdezful

۲۹شهریور/۰۰

منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب زیستگاهی امن برای حیات وحش

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول از مسدود سازی راه نفوذ شکارچیان به منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفل، یکی از مهمترین راه های نفوذ شکارچیان به زیستگاه امن منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب، طی عملیاتی توسط محیطبانان این منطقه و اعضای تیم امداد و نجات کوهستان هیئت کوهنوردی شهرستان دزفول مسدود و غیر قابل نفوذ گردید.

رضا قپانچی پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول ضمن تقدیر از اعضای هیئت کوهنوردی، جمعیت حلال احمر،سازمان آتش نشانی، کمیته آفرود و سافاری این شهرستان به منظور همراهی و همکاری در اجرای این عملیات اذعان داشت؛ منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب با دارا بودن غنای زیستی و گونه ارزشمند کل و بز همواره مورد توجه دغدغه مندان محیط زیست بوده و این اداره بعنوان متولی اصلی حفاظت از محیط زیست و حیات وحش، با جدیت تمام رسالت خود را اجرا و حمایت لازم را اعمال میدارد، لذا ضمن برقراری پایش، گشت و کنترل های مستمر در منطقه توسط محیطبانان، همچنین با مسدود سازی راه های نفوذ متخلفین، در برقراری امنیت کامل این زیستگاه اهتمام لازم ورزیده خواهد شد.

منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب با وسعت بیش از ۵۵۰۰ هکتار در ۴۰ کیلومتری شمال شهرستان دزفول و در بخش شهیون واقع گشته که با دارا بودن صخره های بلند و دره های عمیق، زیستگاه مناسبی برای گونه حفاظت شده کل و بز وحشی می باشد. 

۲۶شهریور/۰۰

رها سازی پرندگان وحشی در طبیعت دزفول


رییس اداره محیط زیست دزفول از رها سازی سه گونه پرنده در طبیعت دزفول خبر داد
به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، سه گونه پرنده شامل دو بهله پرنده شکاری عقاب و کور کور بال سیاه و یک قطعه دیدومک پس درمان، تیمار و نگهداری، توسط محیطبانان این شهرستان  در دامان طبیعت و در جنگلهای زاویه  رهاسازی گردیدند. رضا قپانچی پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول با تقدیر از شهروندان گرامی جهت تحویل گونه های آسیب دیده حیات وحش به این اداره اذعان داشت، از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۲۰ گونه وحشی پس از دریافت، بازپروری و در زیستگاه طبیعی خود رها سازی گشته است. 

۲۶شهریور/۰۰

بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از اداره دزفول

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در شهرستان دزفول، طی جلسه ای در سالن جلسات این اداره مسائل و چالش های زیست محیطی شهرستان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
رضا قپانچی پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول استعداد های فراوان زیست محیطی این شهرستان را بر شمرد و به ارائه خلاصه ای از گزارش عملکرد سال جاری در حوزه های محیط طبیعی و محیط انسانی و آموزش پرداخت و نتایج حاصله را مرهون زحمات کلیه پرسنل دانست، همچنین کارشناسان و محیط بانان این اداره به بیان نقطه نظرات و رفع کمبود های موجود در جهت ارائه فعالیتهای مطلبوب تر اشاره نمودند.
محمد جواد اشرفی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان نیزضمن تقدیر از فعالیتهای صورت گرفته به توجه بیشتر در رفع نقاط آلوده کننده رودخانه دز و پیگیری جهت انجام مدیریت صحیح پسماند در حوزه شهرستان و همچنین پیگیری اتمام سلول دفن پسماند سایت ماهور برنجی و همچنین نظارت دقیق بر امحا پسماندهای عفونی بیمارستانی تاکید، و پیگیری جدی و اهمیت ویژه به حفظ سلامت و بهداشت مردم را از وظایف ذاتی اداره محیط زیست دانستند و در ادامه رفع کمبود های عنوان شده را در دستور کار قرار داده و بر اساس اولویت نسبت به رفع آنها قول مساعد دادند.
در بخش دیگری از این بازدید نمایندگان صیادان شهرستان دزفول ضمن دیدار با مدیر کل استان به کوتاهی فصل صید اذعان داشتند و تسریع در روند دریافت و صدور پروانه های صیادی را خواستار شدند.