تمام نوشته های mzdezful

۲۹فروردین/۰۰

دیدار و برگزاری جلسه با مدیریت و پرسنل هایپر مارکت مادر در دزفول


به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول؛ طی جلسه ای با مجموعه مدیریت هایپر مارکت مادر چالش های زیست محیطی این مرکز مورد بررسی و بحث قرار گرفت.
رضا قپانچی پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این‌باره اظهار داشت؛ از مهمترین مسائل مطرح شده در این جلسه بحث مدیریت پسماند آن مرکز و همچنین ظرفیت آموزشی و فرهنگی موجود در آن واحد بود که پس از اخذ گزارش عملکرد از آن مدیریت؛ انتظارات و پیشنهادات لازم در راستای اجرای اصولی تر مدیریت پسماند و اجرای برنامه های آموزشی مشترک عنوان گردید.
در ادامه آقای مربوطی مدیریت هایپر مارکت مادر ضمن اعلام آمادگی و استقبال از اجرای برنامه های مشترک آموزشی عزم آن مجموعه را در خصوص جمع آوری اصولی تر پسماند و تلاش در جهت تحقق کاهش مصرف پلاستیک اذعان نمودند. 

۲۹فروردین/۰۰

ورود وسایل نقلیه به دره توبیرون شهرستان دزفول ممنوع اعلام گردید.


رضا قپانچی پور رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان دزفول از ممنوعیت ورود وسایل نقلیه به منطقه گردشگری دره توبیرون خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول؛ پیرو مصوبه ساماندهی مناطق گردشگری در شهرستان دزفول و همچنین به منظور پیشگیری از تخریب محیط زیست در این مناطق، نسبت به نصب و برقراری تابلوی هشدار دهنده در مسیر ورودی دره توبیرون اقدام گردید.
رضا قپانچی پور رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان دزفول ضمن تشکر از حمایت های بی دریغ  آقای احسانیان معاونت عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در این‌باره اظهار داشت؛ با توجه به حضور گسترده وسائل نقلیه در دره گردشگری توبیرون و تهدید جدی تخریب محیط زیست در این منطقه پس از برگزاری جلسات و پیگیری های متعدد، صبح امروز با همکاری بخشداری سردشت و انجمن زیست محیطی کنکاج نسبت و نصب تابلوی هشدار دهنده عدم ورود وسائل نقلیه اقدام گردید.
ایشان افزودند؛ بدین وسیله از کلیه طبیعت گردان گرامی خواهشمند است درصورت انتخاب این منطقه به عنوان مقصد گردشگری در جهت حفظ و بهرمندی پایدار از محیط زیست  می‌توانند به صورت پیاده طی مسیر نمایند.
شایان ذکر است که دره گردشگری توبیرون یکی از مناطق بکر و ارزشمند طبیعی واقع در ۲۰ کیلومتری جاده دزفول_سردشت بوده که از این پس  با توجه به اهمیت موضوع؛ درصورت عدم پایبندی به هشدار اعلام شده در صورت مشاهده راکبان متخلف، مراتب از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

۲۵فروردین/۰۰

دیدار و برگزاری جلسه با ریاست دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان دزفول


طی نشستی با ریاست دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان دزفول، مشکلات زیست محیطی شهرستان مورد بحث قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، در این نشست به مسائلی همچون وضعیت پسماند و سایت دفن پسماند، آلودگی برخی صنایع و کارگاه ها، پرداخته شد.
ممبینی رئیس دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان دزفول با تاکید بر اهمیت محیط زیست و سلامت شهروندان تاکید نمود؛ فعالیت هر کارگاه و یا صنعتی باید به نحوی باشد که موضوع سلامت محیط زیست و الزام رعایت دستورالعمل های مربوطه در حفظ محیط زیست در اولویت کاری قرار گیرد.
همچنین رضا قپانچی پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول ضمن اعلام اهمیت این دیدار افزود؛ از مهمترین چالش های زیست محیطی بحث تصرف غیر قانونی اراضی ملی و مدیریت پسماندهای عفونی بیمارستان ها و درمانگاه ها بوده که در این جلسه دستور پیگیری ویژه پرونده‌ای قضایی متشکله در این حوزه از سوی ریاست دادگاه صادر گردید.

۲۵فروردین/۰۰

بازدید از سنگواره برد کژدم شهرستان دزفول


ریاست و کارشناسان ادارات منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان دزفول از فسیل برد کژدم بازدید بعمل آوردند

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، با حضور ریاست و کارشناسان ادارات محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان دزفول بازدید فنی از ماکروفسیل برد کژدم صورت پذیرفت.
رضا قپانچی پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این‌باره اظهار داشت؛ این ماکروفسیل بعنوان بزرگترین سنگواره خاور میانه شامل بقایای نقش بسته یک گاو دریایی بوده که طبق بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان بخش فسیل و سنگواره شناسی سازمان حفاظت محیط زیست قدمتی بیش از ۳۰ میلیون سال دارد.


وی افزود؛ ارزشمند بودن و لزوم حفاظت از این اثر منجر به پیگیری در جهت ثبت آن بعنوان اثر طبیعی ملی گردیده، که در همین راستا وفق بازدید صورت گرفته در معیت ریاست و کارشناسان اداره منابع طبیعی بررسی های فنی به منظور اخذ استعلام لازم صورت گرفت.
ایشان ادامه دادند؛ در صورت رفع موانع و اخذ مجوزهای لازم، برنامه جامع حفاظت از این اثر ارزشمند بصورت رسمی به این سازمان واگذار خواهد گردید.